Depilacja

Rodzaje depilacji:

  • woskiem miękkim
  • woskiem twardym
  • depilacja laserowa light sheer

 

WOSK MIĘKKI

–  o kremowej konsystencji. Na skórę aplikowana jest cienka warstwa ciepłego wosku za pomocą szpatułki lub aplikatora roll-on. Depilacji woskiem miękkim jest metodą stosowana na duże powierzchnie ciała

– aplikacja i usuwanie przy pomocy pasków umożliwia szybkie usunięcie włosów,  najbardziej popularna w Polsce metoda depilacji woskiem.

WOSK TWARDY

– technika oparta na nałożeniu ciepłego wosku za pomocą szpatułki, po zastygnięciu, zerwaniu go. Jest to metoda bez-paskowa, gwarantująca delikatność zabiegu. Podrażnienie skóry po zabiegu jest mniejsze niż w przypadku zastosowania wosku miękkiego. Stosowana na powierzchnie narażone na zapalenie mieszków włosowych – najczęstsze powikłania po depilacji.  Nadaje się na skórę płytko unaczynioną i skłonną do podrażnień. Stosowana głównie przy depilacji miejsc wrażliwych: pach, twarzy okolic bikini

DEPILACJA LASEROWA

ma na celu trwałe usuwanie owłosienia. Zabiegi wykonujemy laserem diodowym Light Sheer. Jest to urządzenie stworzone przez Amerykańską firmę Lumenis. LightSheer™ Diode Laser System posiada honorowany na całym świecie certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (Food and Drug Administration). Ponadto laser ten posiada też inne certyfikaty odpowiednich instytucji europejskich, w tym ISO 9001. Light Sheer został uznany za najlepszy system do depilacji laserem na Kongresie Amerykańskiego Towarzystwa Dermatologicznego w San Francisco.
Laser LightSheer emituje wiązkę światła o długości 800 nm, która jest pochłaniana przez barwnik włosa (melaninę), co prowadzi do zniszczenia jego cebulki. Należy pamiętać, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Są trzy fazy wzrostu włosa: anagen, katagen i telogen. Laser może zniszczyć tylko włosy znajdujące się w fazie anagenu czyli w fazie aktywnego wzrostu. Dlatego też, aby usunąć prawie wszystkie włosy zabiegi muszą być powtórzone w regularnych odstępach. Podczas jednego zabiegu można usunąć trwale około 20 % włosów. Do zabiegu najlepiej kwalifikują się włosy ciemne. W przypadku włosów jaśniejszych lub delikatniejszych możliwe jest uzyskanie przerzedzenia. Wykonujemy zabiegi na całym ciele oraz na twarzy, w ofercie także depilacja intymna.

DEPILACJA EPILFREE

EpilFree to program trwałej redukcji owłosienia oparty na naturalnych składnikach roślinnych. Został stworzony przez dr. Joela Konisa – znanego na całym świecie naukowca specjalizującego się w kosmetologii.
Głównym aktywnym składnikiem preparatu jest naturalny wyciąg z jaskółczego ziela (Cheldonium Majus), który hamuje podział komórek, opóźniając tym samym odrost włosów. Podobnie przywrotnik alpejski, działa na komórki, hamując ich podział. Kosmetyki zawierają w swoim składzie również wyciągi z rozmarynu i eukaliptusa, które posiadają naturalne właściwości odżywcze oraz wyciągi z rabarbaru i lukrecji, mające działanie łagodzące. Preparaty aplikowane są na skórę zaraz po zabiegu depilacji, kiedy po usunięciu włosków wraz z cebulkami mieszki włosowe są otwarte, co umożliwia ich penetrację przez substancje aktywne zawarte w kosmetykach EpilFree i dotarcie do komórek włosa, hamując tym samym ich podział.
Największymi zaletami EpilFree są: skuteczność, bezbolesność, możliwość stosowania również przy tych rodzajach karnacji i kolorach włosów (blond, rude, siwe), przy których użycie lasera bądź IPL jest mało skuteczne, bezpieczeństwo i możliwość opalania po zabiegu.

Efekty
Seria zabiegów EpilFree pozwala ograniczyć o około 85% tempo wzrostu włosów i ich ilość. Po zabiegach z EpilFree włoski, które odrastają w mniejszej ilości są jaśniejsze, słabsze, często także osłabione na tyle, że same się wykruszają. Ogromnym plusem tej metody jest również fakt, że znajduje zastosowanie zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, dla wszystkich rodzajów karnacji (w tym ciemnej) i włosów ( jasnych, siwych, rudych), w przypadku których depilacja laserem lub IPL-em jest mało skuteczna.

EPILACJA

usuwanie włosów razem z korzeniami (cebulkami) za pomocą prądu(dotyczy również włosów siwych i blond)

„Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie”